Medische Informatie |
Pre-operatief spreekuur voor kinderen Er is een speciaal pre-operatief spreekuur voor kinderen die een operatie moeten ondergaan. Tijdens dit spreekuur krijgen de ouders en het kind op een kindvriendelijke en begrijpelijke manier alle informatie over de operatie. Het kind is hierdoor minder angstig voor de operatie.
Afspraak Als duidelijk is dat uw kind een operatie moet ondergaan, dan zal de polikliniek waar uw kind onder behandeling is een afspraak maken voor het Pré-operatief spreekuur voor kinderen. De afspraak voor dit spreekuur is altijd op de vrijdagmiddag voorafgaande aan de week waarin de operatie plaats vindt.
Locatie U meldt zich samen met uw kind bij de afdeling Kinderdagverpleging. Deze bevindt zich op de begane grond van het ziekenhuis. Vanaf de hoofdingang gaat u linksaf. Vervolgens loopt u na de klapdeuren links de gang in. Aan het einde gaat u rechtsaf. De kinderdagverpleging bevindt zich aan het einde van deze gang.
Werkwijze De afspraak voor het pré-operatief spreekuur voor kinderen bestaat uit gesprekken met de kinderverpleegkundige, de pedagogisch medewerkster en de anesthesioloog. U heeft een opnamegesprek met een kinderverpleegkundige. Tijdens dit gesprek bespreekt zij de gang van zaken rondom de operatie en de opname van uw kind. Verder vraagt zij u naar de bijzonderheden rondom uw kind. De pedagogisch medewerkster zal uw kind voorbereiden op de operatie die gaat komen en de gang van zaken voorafgaand, tijdens en na de operatie. Zij geeft informatie over de verschillende manieren die er voor uw kind zijn om onder narcose gaan. (Vanaf de leeftijd van 6 jaar mag uw kind kiezen voor een prikje of een narcosekapje). Daarnaast geeft zij uw kind materiaal mee naar huis om zich zo spelenderwijs voor te bereiden op de operatie (de POS-koffer). Aansluitend aan de gesprekken met de kinderverpleegkundige en pedagogisch medewerkster gaat uw kind naar de anesthesioloog. Voor dit gesprek meldt u zich bij de polikliniek Pré-operatief spreekuur (wachtkamer 1 in het souterrain). De anesthesioloog bespreekt de mogelijkheden voor de narcose tijdens de operatie met u en stelt een aantal vragen over uw kind.
In de gesprekken met de pedagogisch medewerkster en de kinderverpleegkundige leggen zij u uit dat u als ouder uw kind kan begeleiden naar de operatiekamer. In veel gevallen zal het kind hierdoor minder angstig zijn. De anesthesioloog zal uw kind onder narcose brengen. U kunt als ouder blijven tot uw kind slaapt, daarna wordt u verzocht om de operatiekamer te verlaten. De anesthesioloog is de specialist die verantwoordelijk is voor de veiligheid van uw kind tijdens de narcose. In uitzonderlijke gevallen kan het voorkomen dat ouders niet bij hun kind kunnen blijven tot dat deze slaapt. Deze beslissing wordt altijd in het belang van het kind genomen en wij vragen hiervoor uw begrip. U kunt als ouder aanwezig zijn in de uitslaapkamer na de operatie als uw kind weer wakker wordt.
POS-koffer De pedagogisch medewerkster zal u een koffer geven, die uw kind mee naar huis mag nemen. Deze koffer is specifiek bedoeld om het kind goed te kunnen voorbereiden op de operatie die komen gaat. De pedagogisch medewerkster zal u uitleg geven over de inhoud van de koffer zodat kind en ouders thuis de mogelijkheid hebben zich verder voor te bereiden. In de POS-koffer zit het volgende materiaal: - Fotoboek;
- Operatiejas en –muts;
- Voorbereidingsmateriaal met betrekking tot het onder narcose gaan;
- Pop met infuus;
- Naambandje;
- Lijst met tips voor kinderboeken over het ziekenhuis.
Vragen Als u nog vragen hebt dan kunt u contact opnemen met de Kinderafdeling B0. Zij zijn bereikbaar op telefoonnummer (0314) 32 92 96. Zie ook: "Gezonde zorg" Graafschap TV, aflevering kinderdagverpleging. | | |  |
|
|